Bursa’da Göz Kamaştırıcı Bir Zarafet…

Banyo ve Mutfak Renovasyon Tasarım Projesi

Mekanda işlevsellik ve yaşam standartlarımıza etkisi açısından banyolar en önemli yaşam alanlarımızdandır. Kendimiz için yeni bir yaşam alanı araştırırken öncelikle baktığımız ilk iki oda mutfak ve banyodur. Aktif olarak kullanılan ve hijyenik bir tasarım gerektiren her iki yaşam alanı, havalandırma sistemleri  konusunda önem verilmesi gereken alanlardır. 

Banyo ve mutfaklar temiz bir görünüm elde edilmesi açısından en çok renovasyonu yapılan yaşam alanlarındandır. Renovasyon projelerinde mimari bir estetik yaratabilmek, alanı doğru kullanarak kullanışlı ve karakteristik tasarımlar oluşturabilmek oldukça önemlidir. Bu yazımızda, tasarım projesini yaptığımız kusursuz bir mutfak ve banyo yenileme projesi sunumunu sizlerle paylaşacağız. 

Açık, sade ve zamansız tasarımıyla modern tarzda tasarlanan projelerimizde müşterilerimizin zevk ve ihtiyaçlarını en ön planda tutarak göz alıcı estetik tasarımlar sunulmakta. Bu sade ve zamansız estetik zarafete sahip 17 metrekarelik mutfak ve 7 metrekarelik üç banyonun tasarım projesinin detaylarını yakından inceleyelim…  

Ferah Ayrıntılarla Şık Görünüm

Banyo ve mutfak tasarımındaki en  önemli unsur kısıtlı yaşam alanını fonksiyonel şekilde kullanımını sağlayacak bir tasarım sunmaktır. Hem ferah, hem de şık ve ergonomik bir tasarımla kullanım rahatlığı ortaya koyabilen bu mutfak ve banyoda, tercih edilen renk, istenilen doku ve özel tasarım mobilyalar mekanın ferah görünümünde son derece etkili oldu.

Renk, Doku, Desen Uyumu

Açık tonlardaki renklerin seçildiği tasarım seramiklerdeki ince dokulu uygulamalar ve yer seramiğinin gri tonları banyodaki derinlik hissini arttırmakta. Ankastre duş ünitesiyle, yaşam alanından tasarruf sağlanırken konfor seviyesinin yükselmesi sağlandı. Gömme rezervuarlı modern klozet seçimi tasarımda akıcılığı sağlarken kaymaz yer seramiği uygulaması güvenlik için  önemli detaylardan.

Mutfakta ada tezgahın daha ince olması ve bar tezgahı görevi üstlenerek  yüksek bar sandalyeleriyle bütünleştirilmesi yer tasarrufu sağlayarak kullanılabilirliği arttırmakta ve aynı zamanda misafirlerinizin sohbet esnasında oturup sıcak,soğuk başlangıçlarıyla içkilerini yudumlayabileceği şık bir alan oluşturulmuştur.

Beyaz Eşyayı Gizleyen Tasarım

Bir mutfakta ve banyoda estetik tasarımı etkileyen en büyük  faktörlerden biri içerisindeki beyaz eşyalardır. Göz alıcı detaylara sahip bir mutfak ve banyoda beyaz eşya her zaman modern dizayna olumsuz etki yaratır. Bu göz karmaşasını elemine etmenin en iyi yöntemi beyaz eşyaları gizleyen tasarımlar yaparak elegan bütünlüğü sağlanmaktan geçer.

Işıklandırmanın Sansasyonel Etkisi

Kusursuz bir tasarımda en önemli ve belirleyici unsurlardan biri de ışıklandırmadır. Mekanda ışıklandırma, detayları ön plana çıkartarak yaşam alanlarının atmosferini aydınlık ve ferah bir görünüme kavuşturur.

Mimari tasarımın daha sansasyonel ve şık bir stilde sunulması için ayna çerçevesi ve banyo kulp detaylarında gold kaplama modeli kullanıldı. Tavan ve duvarda kullanılan aydınlatma modeliyle banyo tasarımında çarpıcı detayların ön plana çıkartılması tasarımın gözlerdeki çekiciliğini arttırmıştır.

Modern ve sade aydınlatmalar dikkat çekici olmadığı anlamına gelmiyor. Yalın hatlara sahip bir dizaynda, yapılacak küçük dokunuşlar tasarıma dahil ederek daha ilgi çekici ve göz alıcı bir dekorasyona dönüşebilir. Nasıl mı? Tasarımını yaptığımız ada mutfağımız üzerindeki sarkıtlar gibi!

 

Yaşam alanları için tasarladığımız projelerimiz oldukça etkileyici işlere imza atmakta. Birbirinden şık ve kullanışlı tasarımlarımız için Projelerimizi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir